Wyszkowski Dzień Mediacji (19.10.2018) – Maciej Tański

Dziś mam zaszczyt przedstawić wszystkim pierwszego prelegenta Wyszkowskiego Dnia Mediacji – Pana Macieja Tańskiego, który wygłosi wykład inauguracyjny pod tytułem „Praktyczne rozwiązania na wyciągnięcie ręki. Panorama mediacji w Polsce”. Wykład ten będzie przedstawiał:

  • cechy mediacji 
  • korzyści płynące z zastosowania mediacji
  • dostępne obecnie w Polsce sposoby zastosowania mediacji

Maciej Tański jest mediatorem specjalizującym się głównie w mediacjach rodzinnych i gospodarczych. W trakcie swojej wieloletniej praktyki mediował również w sprawach cywilnych, karnych, nieletnich, sąsiedzkich, lokalnych, w oświacie i w sporach wewnątrzorganizacyjnych.

Pan Maciej Tański jest jednym z pierwszych mediatorów i promotorów mediacji w Polsce, działającym od połowy lat 90-tych XX wieku. Pracuje także poza granicami Polski m.in. w Albanii, Kosowie, Jordanii, Kenii, w zachodnich Bałkanach i Tadżykistanie.

Od 2001 roku związany z Centrum Mediacji Partners Polska (www.mediacja.org), a od 2002 roku także z Centrum Mediacji Gospodarczej w Warszawie.

Od 2005 jest członkiem Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Był przewodniczącym komisji Rady ds. opracowania standardów postępowania mediatora oraz ds. opracowania kodeksu etyki mediatora.

W 2015 roku był stypendystą Weinstein JAMS International Fellowship w USA, gdzie brał udział w zaawansowanych szkoleniach mediacyjnych i asystował w mediacjach gospodarczych prowadzonych przez mediatorów amerykańskich.

Oprócz prowadzenia aktywnej praktyki mediacyjnej Pan Maciej Tański szkoli  również kandydatów na  mediatorów do wykonywania zawodu.

Jest autorem i współautorem wielu publikacji nt. mediacji, ostatnio: „Dziecko w rozstaniu rodziców”.

Prowadzi zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych na Wydziałach Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej.

Zapraszam serdecznie do spotkania z Panem Maciejem Tańskim 19.10.2018r. na Wyszkowskim Dniu Mediacji. 🙂

ZAPROSZENIE NA WDM

 

Pozdrawiam

Michał Gruchacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *