Wyszkowski Dzień Mediacji (19.10.2018) – Beata Patrzykąt-Owczarek

Beata Patrzykąt-Owczarek – psycholog i mediator.

Przez 16 lat związana z warszawską szkołą specjalną dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną, gdzie prowadziła zajęcia rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne dla uczniów, warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Wielokrotnie mediowała w konfliktach szkolnych.

Współzałożycielka Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Progressus w Ustanowie, w której zajmuje się diagnozą, terapią i warsztatami umiejętności społecznych.

Strona główna

Psycholog w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. M.Kopernika, gdzie prowadzi przedmiot Inteligencja Emocjonalna i przygotowuje dzieci do pełnego wdrożenia mediacji szkolnych i rówieśniczych.

Pani Beata Patrzykąt-Owczarek wygłosi wystąpienie pod tytułem „Kształtowanie umiejętności społeczno-emocjonalnych i komunikacji w duchu porozumienia bez przemocy”. W wystąpieniu tym poruszy następujące zagadnienia:

  • Kluczowe osiągnięcia w rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w młodszym wieku szkolnym
  • Rozwój społeczno-emocjonalny dzieci z klas 4-8
  • Zajęcia z Inteligencji emocjonalnej jako forma kształtowania kompetencji społeczno-emocjonalnych uczniów. Położenie nacisku na skuteczną komunikację w oparciu o NVC.
  • Wyłanianie liderów mediacji rówieśniczych.
  • Wspomaganie pracy liderów mediacji rówieśniczych

 

Do zobaczenia w piątek 19.10.2018 🙂

 

Pozdrawiam

Michał Gruchacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *